2022-04-22 Złotoryjska majówka 2022

1 maja - niedziela

Koncert kultowego polskiego zespołu rockowego - Sztywny Pal Azji (SZPAL). Zespól założyli Jarosław Kisiński i Leszek Nowak. Pierwszy sukces kapeli to Jarocin 1986                         z przebojem „Nasze reggae”. SZPAL ma na koncie 7 płyt oraz setki koncertów w kraju i za granicą, wiele festiwali oraz wielokrotne uczestnictwo na listach przebojów. Największe hity zespołu: „Wieża radości, wieża samotności”, „Kurort”, „Nieprzemakalni”, „Kolor czerwony”. Koncert odbędzie się w sali kinowej ZOK o godz. 17.00 - wstęp wolny.

 

2 maja - poniedziałek

Zapraszamy na spacer nordic walking. Start o godz. 10.00 sprzed ZOK, przejazd Geobusem do zamku Grodziec, podejście do zamku i zwiedzanie z przewodnikiem, przejazd do Leszczyny, przejście ścieżką dydaktyczną, grillowy poczęstunek. Powrót autobusem do Złotoryi. Zapisy w sekretariacie ZOK, tel. 76 87 83 374. Odpłatność za całość: 40 zł.

 

3 maja - wtorek

"Poloneza czas zacząć” – widowisko muzyczne w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych               i instrumentalistów z zespołu Artes Ensemble. W wirtuozowskim wykonaniu zabrzmią m.in.: tematy muzyczne z ekranizacji trylogii H. Sienkiewicza - "W stepie szerokim", "Dumka na dwa serca", "Hej, sokoły!", muzyczne tematy z polskich filmów - "Róża i bez", "Deszcze niespokojne", "Polonez" z filmu "Pan Tadeusz", pieśni patriotyczne, legionowe, romantyczne, a także piosnki ludowe i tradycyjne - "Mazurek 3 Maja: Witaj majowa jutrzenko", "Polonez 3 Maja", "Przybyli ułani pod okienko", "Hej, hej ułani!", "Kukułeczka", "Cyt, cyt"; "Wojak" i "Życzenie" Fr. Chopina, "Prząśniczka"  Stanisława Moniuszki i wiele innych. 

Wystąpią: Paulina Grabarz-Szmajda - mezzosopran, prowadzenie koncertu,                  

                 Nazarii Kaczala - tenor,

                 Michał Stropa - fortepian.

Przeczytaj także

2022-05-22 Złota wstęga Kaczawy

2022-05-21 Sekretne Dzieła Impresjonistów

2022-05-21 Piknik Wojskowy

2022-05-19 Świętoszek

2022-05-16 Piękno drzemiące w wulkanach - wyniki

Nadchodzące wydarzenia