2020-01-19 Chcesz porozmawiać z kimś o swoich problemach? Tutaj uzyskasz pomoc

W Złotoryi powstało Centrum Terapii i Psychoedukacji, dające wsparcie oraz dostęp do wykwalifikowanych specjalistów.

Centrum oferuje terapie indywidualne dzieci, młodzieży ich rodzin oraz osób dorosłych i par. Dodatkowo pracownicy centrum mają w swojej ofercie ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży, które od lat spotykają się z zainteresowaniem szkół w naszym rejonie.

- Wszyscy mamy prawo sobie nie radzić. Nie zawsze jesteśmy w stanie być perfekcyjni i świetni pod każdym względem. Często uświadamiają nam to m.in. media społecznościowe i świat, w którym jedno kliknięcie wystarcza, aby wykluczyć kogoś z grona znajomych, poniżyć, ośmieszyć. Ta rzeczywistość jest udziałem dzieci i dorosłych. Wiele osób ma trudności w radzeniu sobie w tak wymagającym, pełnym presji środowisku. Dość często zdarza się, że nawet jeżeli ktoś zgłasza trudności w radzeniu sobie i związane z tym przytłaczające go emocje, jest to lekceważone. Dlatego tak ważne jest spotkanie na swojej drodze osoby, która akceptuje nasze uczucia – uważa jedna z terapeutek złotoryjskiego centrum.

Wszyscy bez wyjątku (zarówno dorośli jak i dzieci) chcą być widziani i akceptowani ze swoimi potrzebami. Dla wszystkich istotne jest znalezienie osoby, która popatrzy na nich z szacunkiem, zrozumieniem i wiarą. Właśnie dlatego powstało Centrum Terapii i Psychoedukacji w Złotoryi.

- Naszym celem jest wspieranie rozwoju i pomoc w przezwyciężaniu trudności dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy potrzebujemy czuć się bezpiecznie, mieć poczucie wsparcia, sprawczości i szacunku. Chcemy wpierać rodziców, aby mogli pomagać swoim dzieciom w rozwoju autonomii, zaufania do samych siebie, wspierać je w samoregulacji. Każdy z nas potrzebuje czasami wsparcia, które nie jest wynikiem słabości – dodaje kolejna z terapeutek, która wierzy w możliwość uzdrawiającego, dobrego kontaktu dziecka i rodzica oraz dorosłego z innym dorosłym. Taki kontakt opiera się na głębokiej relacji, bliskości, akceptacji i szacunku.

W dzisiejszym świecie, gdzie liczy się samowystarczalność i szeroko pojęta rywalizacja wydaje się, że mało modna jest wrażliwość, która często naraża nas na wyśmiewanie czy zawstydzanie. Emocje, których doświadczamy w zależności od sytuacji są dla nas mniej lub bardziej przyjemne, łatwiejsze bądź trudniejsze do udźwignięcia.

W podejmowaniu właściwych życiowych decyzji i w walce z trudnościami z pewnością pomocne będzie Centrum Terapii i Psychoedukacji prowadzone przez 3 panie.

Krystyna Kuźmiak – terapeuta rodzin i par, socjoterapeuta, specjalista w zakresie wychowania i resocjalizacji, edukator. Absolwentka Szkoły Trenerów „Sieć” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, wieloletni współpracownik instytucji świadczących pomoc terapeutyczną w powiecie złotoryjskim (tel . 501 245 024).

Teresa Gruszczyńska – terapeuta, trener techniki emocjonalnej wolności (EFT), certyfikowany praktyk sztuki programowania neurolingwistycznego (NLP). Doświadczony pedagog w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (tel. 508 357 525).

Justyna Kuźmiak-Ladra – psycholog, wieloletni praktyk w zakresie pracy z dziećmi, ich rodzicami, socjoterapeutka, certyfikowany terapeuta metod Somatic Experiencing, Neuroafektywnego Modelu Relacyjnego specjalizujący się w pracy z osobami dorosłymi doświadczającymi trudności życiowych na poziomie osobistym i relacyjnym. W swojej pracy wykorzystuje podejście holistyczne. Przygotowanie trenerskie zdobyła w Szkole Trenerów „Sieć” (tel. 887 737 696).

Uzyskanie pomocy w Centrum Terapii i Psychoedukacji jest odpłatne, a spotkanie ze specjalistą można odbyć wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.

Siedziba centrum: Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji, pl. Reymonta 5, wejście od ul. Żeromskiego, parter.

Przeczytaj także

2020-03-01 OGŁOSZENIE

2020-02-29 Andre Rieu. czyli 70 lat Młodości

2020-02-24 Muzeum Złota - Informacja

2020-02-23 Repertuar Kina Aurum - marzec

2020-02-20 Giselle

Nadchodzące wydarzenia