2018-10-26 Warsztaty pn. „Licencja na sztukę”.

W piątek (26 października) odbyły się u nas warsztaty pn. „Licencja na sztukę”. W projekcie ZOKiR we współpracy z Galerią Legnicką wzięli udział uczniowie VI klasy SP1 oraz członkowie Klubu Seniora.

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat znanych dzieł, technik malarskich, operowania kolorami i kontrastami, źródeł inspiracji w nawiązaniu do biografii, najbardziej znanych artystów – przedstawicieli różnych kierunków i stylów malarskich. Mowa była o takich twórcach jak: Vincent van Gogh, Salvador Dali, Jan Matejko, Pablo Picasso, Władysław Wyspiański, Andy Warhol oraz współcześnie działający autor murali – Banksy.  Po wykładzie młodzież „uzbrojona” w rylce i inne niezbędne materiały – rozpoczęła przygodę z linorytem. Praca z dłutem nie dla wszystkich okazała się łatwa, ale kilka osób poradziło sobie lepiej niż dobrze i powstało kilka naprawdę ciekawych prac. Odbitki (przez niektórych uczniów jeszcze naprędce uzupełniane o dodatkowe elementy), zwłaszcza także samodzielne ich wałkowanie i „wyciskanie” sprawiły dużą frajdę.

Seniorzy z kolei wysłuchali prelekcji na temat stylów w architekturze, a po części teoretycznej przystąpili do dekorowania szklanych naczyń z wykorzystaniem techniki zdobniczej zwanej decoupage’m, polegającej na nakładaniu warstw farb, lakierów i fragmentów serwetek papierowych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Przeczytaj także

2018-11-29 DON KICHOT

2018-11-14 Śląskie Niebo

2018-11-12 Festiwal Pieśni Patriotycznych

2018-11-11 Gaude Mater Polonia

2018-11-09 Świat Muzyki z orkiestrą Klassik Modern

Nadchodzące wydarzenia