2018-10-02 III Festiwal Filmów Dolnośląskich "Złoty Samorodek"

W ostani weekend września juz po raz trzeci odbył się w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji Festiwal Filmów Dolnosląskich "Złoty Samorodek"
Pierwszy dzień Festiwalu rozpoczłą sie  porannymymi prezentacjami, które oglądali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Zawodowych. O godzinie 17 odbyło się otwarcie festiwalu, na którym zaprezentowane zostały w skrócie wszystkie filmy, również pozakonkursowe oraz mogliśmy poznać jury tegorocznego festiwalu. A w tym roku w Jury zasiedli: Małgorzata Dancewicz - filmoznawca, Marcin Baczyński - filozof, scenarzysta, dziennikarz, współtwórca wielu programów telewizyjnych, Sekretarz Miasta Złotoryja Włodzimierz Bajoński oraz z ramienia organizatora Dawid Rycąbel - kinooperator złotoryjskiego kina Aurum, filmowiec, wielokrotnie nagradzany na konkursach ogólnopolskich.
W pierwszym dniu festiwalu mogliśmy obejrzeć 6 filmów w kategorii film dokumentalny.

Dziś drugi dzień Festiwalu rozpoczłą się spotkaniem z Marcinem Mastalerzem, pisarzem do zadań specjalnych i niemożliwych. Autorem bestsellerowej powieści "Miasto 44" na podstawie scenariusza głośnego filmu Jana Komasy oraz "Zewu oceanu", reporterskiej relacji z samotnego rejsu dookoła świata polskiego żeglarza Tomasza Cichockiego. 
O godz. 15.00 rozpoczęły sie prezentacje konkursowe, prezentowane były filmy w kategorii film fabularny. Jury oceniało 9 filmów.

W godzinach wieczornych zakończyły się zmagania konkursowe festiwalu  i wręczono nagrody w poszczególnych kategoriach.
A oto nagrodzone filmy:
Nagroda Burmistrza Złotoryi dla filmu: "Macedończyk" w reż. Petro Aleksowskiego
Nagroda Jury dla filmu "Wiosna w MZT” reż. Danuta Wróblewska, Ewa Werefel, Monika Orłowska
I miejsce w kategorii film dokumentalny: "Biało niebieski sen", reż Izabela Szypulska
I miejsce w kategorii film fabularny: "Syzyfy" reż Jan Gruszka.
Gratulujemy Zwycięzcom!!!

Podczas trzeciego dnia festiwalowego, zaprezentowane zostały filmy pozakonkursowe i tak trzeci fetiwal przeszedł już do historii. Zapraszamy za rok!

Przeczytaj także

2019-03-14 XXV Festiwal Piosenki Dziecięcej

2019-03-13 V Wiosenny Jarmark Świąteczny

2019-03-08 PHU Lewandowski

2019-03-08 Wystawa Bernadety Nowak

2019-03-05 Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Nadchodzące wydarzenia