2018-02-25 XXIV Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotę, 24 lutego br., w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbył się XXIV Festiwal Piosenki Dziecięcej. Do udziału zgłosiło się 36 dzieci, które łącznie reprezentowały 9 szkół powiatu złotoryjskiego – ze Złotoryi, Świerzawy, Nowego Kościoła, Gierałtowca, Pielgrzymki, Sokołowca, Rokitnicy i które wystąpiły w trzech kategoriach wiekowych: I – klasy I- III, II – klasy IV-VI, III- klasy VII i gimnazjalne. Wszyscy soliści zaprezentowali się ciekawie i w wielu przypadkach kolorowo, a nawet „na wysoki połysk”. Repertuar wielu wychodził poza tradycyjną piosenkę dziecięcą, ale trzeba przyznać z uznaniem, że dzieci sięgają po niełatwe piosenki komponowane dla dorosłych i muzycznie obytych wokalistów. Dzieci śpiewały piosenki zazwyczaj z podkładem muzycznym, tylko w jednym przypadku dziewczynce towarzyszył akompaniator z gitarą. 
Trema, zapewne obecna, zostawała za kulisami i nikomu nie zepsuła wystąpienia. Na małe potknięcia publiczność patrzyła łaskawym okiem, nikomu nie żałując oklasków, a jury – zgodnie ze swoją powinnością – potknięcia te dyskretnie odnotowywała, by potem z każdej kategorii wyłonić zwycięzców i wyróżnionych.

Umiejętności solistów oceniało jury w osobach – Agnieszki Radziejewskiej i Bartka Draka, czyli znany lokalny duet PARALUZJA oraz Doroty Stawińskiej. Pod uwagę brano dobór repertuaru, dykcję, warunki głosowe, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny. Zanim ogłoszono wyniki a nagrody i dyplomy powędrowały do rąk laureatów, przewodniczący jury – Bartłomiej Drak podziękował wszystkim za udane występy, za odwagę i swobodę sceniczną, zapewnił, że dorośli chętnie zanurzają się w świat dziecka, także ten wyrażany w piosenkach.

W każdej kategorii jury wyróżniło nagrodziło 5 solistów:

I kategoria:
I miejsce – Agata Pawlus (Grand Prix)
II miejsce – Hanna Dutka
III miejsce – Bartłomiej Warzocha
Wyróżnienia dla Natalii Maćków i Nikoli Gajewskiej

II kategoria:
I miejsce – Roksana Przygodzka
II miejsce - Gabriela Browolejt
III miejsce – Julia Florczak
Wyróżnienia: Anna Chrabąszcz, Monika Świtalska

III kategoria:
I miejsce – Nikola Mosio (Grand Prix)
II miejsce – Agata Stryczek
III miejsce – Julia Leśniewska
Wyróżnienia: Melissa Fortwengen, Milena Zakaszewska

Przeczytaj także

2018-08-14 Koncert Andre Rieu NA ŻYWO!!

2018-08-08 Zmiana godzin pracy

2018-08-07 Kulinarnie i Smacznie

2018-08-01 Andre Rieu

2018-07-27 Repertuar Kina Aurum - sierpień

Nadchodzące wydarzenia