2018-02-01 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Informujemy Państwa, o możliwości wzięcia udziału w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Konkurs adresowany jest do:

- uczniów szkół średnich - I kategoria,

- dorosłych (poza studentami i absolwentami uczelni aktorskich) - II kategoria.

            W tym roku organizator, w nawiązaniu do całorocznych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, zachęca uczestników do podjęcia wypowiedzi artystycznej w tonie romantyczno-patriotycznym, poruszającej sprawy istotne dla narodu, jak walka o wolność, obywatelska odpowiedzialność za losy kraju, aktywność pomnażająca dobro wspólnoty, a także pielęgnowanie tradycji, kultury, języka oraz popularyzowanie dokonań Polaków w przeszłości i w dniu dzisiejszym. Chodzi o twórczość w wymiarze edukacyjnym – zarówno współczesnym, jak i klasycznym, zaczerpniętym z literatury polskiej lub powszechnej.

Konkurs, jak co roku, przeprowadzony będzie w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa (szczegółowe informacje w regulaminie).

Konkurs jest wieloetapowy. Zwycięzcy etapu regionalnego wezmą udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim, a jeśli i tam zdobędą laury – przejdą do etapu ogólnopolskiego. Na każdym etapie przewidziano nagrody.

Konkurs recytatorski, na szczeblu regionalnym, odbędzie się w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji 7 marca 2018 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej. Karty uczestników należy składać w sekretariacie ZOKiR do 2 marca br.

            Laureatami konkursu było wielu polskich aktorów – Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Warto pójść śladem mistrzów kina i teatru.

            Zachęcamy uczniów szkół średnich oraz dorosłych mieszkańców naszego powiatu.

 

Pliki do pobrania

Regulamin Pobierz

Karta Uczestnika Pobierz

Karta Poezja Śpiewana Pobierz

Karta Teatr Jednego Aktora Pobierz

Przeczytaj także

2018-07-14 Wakacyjne piątki

2018-07-01 Andre Rieu - koncert

2018-06-26 Repertuar Kina Aurum - lipiec

2018-06-25 Wyniki Biegu Małego Zdobywcy Wulkanów

2018-06-21 Bieg Małego Zdobywcy Wulkanów - informacje

Nadchodzące wydarzenia