2018-01-27 FERIE W ZOKiR

Ferie rozpoczęły się warsztatami tańca dawnego. Zrealizowaliśmy 5 półtoragodzinnych spotkań, które poprowadziła pani Katarzyna Fassa. Przygodę z tańcem średniowiecznym dzieci rozpoczynały od rozgrzewki z elementami baletu, po czym przychodziły do nauki kroków tańca francuskiego lub - w przypadku dzieci starszych - szybkiego tańca belgijskiego. Z zajęć skorzystały przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym, choć nie zabrakło też starszych dzieci, które po raz pierwszy zetknęły się z tańcem wczesnośredniowiecznym. Warsztaty będą kontynuowane w ramach zajęć cyklicznych organizowanych przez naszą placówkę. Zapraszamy chętnych do zapisywania się.

            We wtorki i czwartki starsze dzieci spotykały się z animatorką bajek. Podczas czterech dwugodzinnych spotkań uczestnicy opracowali bajkę, której akcja dzieje się w Złotoryi, zamieniali się w aktorów, przygotowywali elementy scenografii, które na potrzeby kolejnych kadrów przesuwali nieznacznie po nieruchomym tle. Aktywnie uczestnicząc w zajęciach poznawali proces powstawania animacji poklatkowej. Na warsztatach muzyczno-teatralnych dzieci opracowały utwór muzyczny, który stanie się tłem muzycznym do powstającej bajki. Efektem końcowym będzie trzyminutowa film animowany o skarbie odkrytym w złotoryjskiej sztolni. Warsztaty z animacji bajek i muzyczno-teatralne prowadziła pani Antolia Wojnicka.

Dzieci śpiewające mogły szkolić swoje umiejętności także podczas warsztatów wokalnych

            W obie środy dzieci spotkały się także z panią Marylą Marysiewicz na zajęciach plastycznych. Pierwsza grupa wykonała od podstaw maskę karnawałową, druga – pudełka na przybory szkolne. W obu przypadkach dzieci wykorzystały różne techniki dekoracyjne.

            Ponadto dzieci korzystały z udostępnionych stołów do tenisa stołowego, w określonych dniach i godzinach, pod nadzorem instruktora pana Zenona Skrzypka, przygotowywały się do Zimowego Turnieju Tenisowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy do bolesławieckiej „Orki”. Po prawie dwóch godzinach spędzonych na pływalni, a przed powrotem do domu, dzieci uzupełniły kalorie w pobliskiej pizzerii.

Przeczytaj także

2018-07-14 Wakacyjne piątki

2018-07-01 Andre Rieu - koncert

2018-06-26 Repertuar Kina Aurum - lipiec

2018-06-25 Wyniki Biegu Małego Zdobywcy Wulkanów

2018-06-21 Bieg Małego Zdobywcy Wulkanów - informacje

Nadchodzące wydarzenia