2024-02-24 Złoty Samorodek zaprasza

Niski budżet+ograniczone środki wyrazu+doborowa obsada=arcydzieło filmowe i jednocześnie najtańszy film w historii kina polskiego

Klubowiczów i miłośników kanonu kina polskiego zapraszamy na plażowy romans dwojga nieznajomych ludzi. Piękne morskie obrazy jako tło trudnego początku relacji z wojennymi traumami i nieufnością do nieznajomych. Pusta plaża i ich dwoje - półsłówka, spojrzenia, niedokończone zdania... Chciałabym, ale boję się..., które zachwyciło najpierw jury weneckiego festiwalu filmowego, a potem polską publiczność. Oszczędna forma, która rozpoczęła nową jakość w kinie.

Zapraszamy na film "Ostatni dzień lata" mistrza reżyserii Tadeusza Konwickiego, z udziałem młodziutkiego Jana Machulskiego (u progu filmowej kariery) i Ireny Laskowskiej (debiutującej w głównej roli).

Opis grafiki: Na czerwonym tle umieszczono informacje dotyczące spotkania filmowego w ramach cyklu przypisanego festiwalowi „Złoty Samorodek”. Dominują elementy graficzne nawiązujące do branży filmowej – kamera z łuną światła, rolka filmowa. Na plakacie umieszczono dwa zdjęcia – kadry z filmu „Ostatni dzień lata” Tadeusza Konwickiego.

Przeczytaj także

2024-04-18 Śpiąca królewna

2024-03-27 Kwiecień

2024-03-26 Ręce do góry

2024-03-12 Marzec

2024-03-08 Stand-up Szwedes

Nadchodzące wydarzenia