2023-03-10 Z klasyką przez Polskę

 

Zapraszamy na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Już 24.03.0223 Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji wystąpi Waldemar Malicki - pianista polski, żyjący. Wszechstronność talentu pozwala mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe .

Co wykona/wykonają artysta/artyści

Program: Mozart, Grieg, Wagner, Puccini, Piazzolla, Debussy, Gershwin, Addinsell

Opis grafiki: Grafika w kolorze czerwieni i szarości, zapowiada koncert Waldemara Malickiego (na zdjęciu), Koncert organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny.

 

Projekt „Z klasyką przez Polskę”  realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

[Ogólne informacje / skrót biogramu artysty]

O artyście:

Waldemar Malicki – pianista polski, żyjący. Wszechstronność talentu pozwala mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe . Znany z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością, w zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Humor, zaskoczenie, brak granic wyobraźni i delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Nie traci klasy, nie wprowadza polityki, codziennie ćwiczy palce i fanatycznie bawi publiczność w kraju i za granicą.

 

Informacje o Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca oraz Polskim Impresariacie Muzycznym:

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Zespół NIMiT-u codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” organizowany w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego to jeden ze sztandarowych projektów służących zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Dzięki niemu publiczność, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.

 

Współorganizatorzy do oznaczenia:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (NIMiT)

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKIS)

Przeczytaj także

2024-04-18 Śpiąca królewna

2024-03-27 Kwiecień

2024-03-26 Ręce do góry

2024-03-12 Marzec

2024-03-08 Stand-up Szwedes

Nadchodzące wydarzenia