2023-03-02 W Ogrójcu

"W Ogrójcu" to niezwykły koncert - refleksyjny i kojący. Jest muzycznym spotkaniem na wielkopostny czas. Stawia na dobro i piękno w muzyce religijnej. Warto zatrzymać się z zabieganej codzienności, usiąść i oddać się rozważaniom na temat Wielkiego Postu.

 

Koncert został przygotowany przez dobrze znaną we wrocławskim środowisku muzycznym dyrygentkę i wokalistkę Barbarę Szarejko. "W Ogrójcu" jest sumą wieloletnich doświadczeń artystki w pracy z chórami - a w ostatnich latach, szczególnie po 2020 roku (okresie zamknięcia) szukaniem nowych możliwości wyrazu artystycznego i społecznego. Koncert prezentuje znane i mniej znane pieśni wielkopostne, inspirując się polską tradycją muzyczną, chóralistyką. Olbrzymia świadomość muzyczna Barbary, jej głos, misterne harmonie wokalne, a także stonowane, przestrzenne i wielowątkowe wtórujących aranżacje instrumentalne - to wszystko czyni koncert ciekawym i pięknym.

 

Barbara Szarejko jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunkach Wychowania Muzycznego oraz Dyrygentury Symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego. Wraz ze swoimi zespołami zdobyła nagrody na najważniejszych festiwalach chóralnych w Polsce (Legnica Cantat, Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej). Od lat jest związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym, współpracuje z Referatem Muzyki Archidiecezji Wrocławskiej. Rozwija wiedzę i praktykę na temat emisji głosu, edukacji muzycznej, a także kreatywnego wykorzystywania głosu, poprzez improwizację.

Opis grafiki:

Na jasnym beżowym tle, częściowo na różowym kole, postać Jezusa na krzyżu. Plakat zapowiada koncert wielkopostny pt. W Ogrójcu”. Wystąpią Barbara Szarejko i Maciej Seniorowicz.Wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia br., w sobotę, o godz. 18.00 w złotoryjskim kościele NNMP, po mszy. Wstęp wolny.

Przeczytaj także

2024-03-01 Konkurs recytatorski

2024-02-29 Komunikat

2024-02-27 Marzec

2024-02-26 Krótka Historia Kina Polskiego

2024-02-24 Złoty Samorodek zaprasza

Nadchodzące wydarzenia