2021-01-09 Filmy nagrodzone podczas V Dolnośląskiego Festiwalu Filmowego "Złoty Samorodek"

2 października 2020 roku już po raz piąty obył się organizowany przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji i Kino Aurum, Festiwal Filmów Dolnośląskich "Złoty Samorodek" 2020.

Ogółem jury obejrzało ponad 30 filmów w dwóch kategoriach konkursowych: film fabularny oraz dokument – animacja
Ideą i celem projektu jest kontynuacja pierwszej edycji Festiwalu Filmów Dolnośląskich „Złoty Samorodek” w prezentacji twórczości filmowej autorów amatorów w zakresie filmu: fabularnego i dokumentalnego poprzez popularyzację kinematografii, nagrodzenie i wyróżnienie dzieł o wysokich walorach artystycznych, kształtowanie komunikacji i utrwalanie przekazu międzypokoleniowego poprzez film pomiędzy twórcami, realizatorami a odbiorcami. Projekt realizowany był w formie konkursowej.
Do ścisłego finału zakwalifikowano 13 produkcji:
7 filmów fabularnych i 6 filmów z kategorii dokument, animacja.
Nagrodzeni to twórcy z województw: łódzkiego, wielkopolskiego oraz dwie osoby z dolnego śląska a wśród nich pani Janina Matejuk, której film „Nim nadejdzie świt”, o swojej własnej pasji i dążeniu do realizacji tej pasji wywołał duże wrażenie, co skutkowało jednogłośnym werdyktem jury. Śmiało można stwierdzić, że filmy nagrodzone zwróciły już na siebie uwagę jurorów podczas preselekcji.
Tegoroczna edycja festiwalu filmowego Złoty Samorodek 2020 ograniczona była znacznie finansowo i organizacyjnie ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne.
Dziś zaprezentujemy Państwu dwa filmy nagrodzone podczas ubiegłorocznego festiwalu: "Nim nadejdzie świt" w kategorii film fabularny i "Amelia & Saturnin" w kategorii film dokumentalny oraz dwa wyróżnione filmy "Amelia & Saturnin" Agaty Perszutów i "Do-mówka" Anety Bratkowskiej.
 
 
 
 

Przeczytaj także

2021-03-05 Co w duszy gra

2021-03-03 Piękno drzemiące w wulkanach - konkurs

2021-03-03 Nabór na stanowisko pracy - specjalisty ds. kadrowo-płacowych

2021-03-02 Wiosenne zwiedzanie i spacerowanie

2021-02-28 Promocyjne ceny w Kinie AURUM!

Nadchodzące wydarzenia