2020-07-10 Wakacyjne Warsztaty Filmowe

Trzynaścioro młodych złotoryjan wzięło udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Zajęcia poprowadził Wojciech Tomczak z Zielonej Góry, absolwent wydziału reżyserskiego w Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi oraz Lubuskiej Szkoły Fotografii.

Warsztaty trwały dwa dni, przy czym pierwszy poświecony był wiedzy teoretycznej, drugi – umiejętnościom praktycznym.

Tak więc w pierwszym etapie uczestnicy warsztatów poznali na czym polega praca aktora, reżysera, operatora kamery, scenarzysty i montażysty. Dzieci przyznały, że jako widzowie chętniej zwracają uwagę na osoby, które „dają twarz” filmowi, czyli aktorów i to z nimi najczęściej kojarzą konkretne tytułu filmów.

Teraz jednak dowiedziały się, że proces powstawania filmu jest mocno skomplikowany i zwykle przy jego powstaniu pracuje sztab ludzi, którzy muszą stworzyć bardzo zgrany i odpowiedzialny zespół.

Pierwszego dnia prowadzący wyzwolił u uczestników prawdziwą „burzę mózgów”. Dzieci miały za zadanie wymyślić temat i fabułę krótkiego filmu, w którym same zagrają. Musiały też zaplanować wszystkie etapy pracy przy filmie i podzielić się zadaniami.

Wszyscy spisali się doskonale i kolejnego dnia zaprezentowali się w rolach głównych i drugoplanowych oraz jako twórcy, stojący po drugiej stronie kamery.

Efektem wspólnej pracy było sfilmowanie konkursu talentów. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne, sprawnościowe i inne. Końcowy produkt poznamy już niedługo. Z nakręconych scenek instruktor zmontuje film, pod który podłoży muzykę i odpowiednie efekty dźwiękowe.

GALERIA

tekst: Gazeta Złotoryjska

 

Przeczytaj także

2020-08-06 Wystawa Makiety Stacji Kolejowej w Złotoryi

2020-08-06 Warsztaty biżuteryjne

2020-08-05 Warsztaty piątkowe w Rzeszówku

2020-07-28 Rajd do Jakuszyc

2020-07-27 Makieta stacji kolejowej w Złotoryi

Nadchodzące wydarzenia