2020-03-01 Andre Rieu. 70 lat Młodości

Szaleństwo  opanowało polskich fanów André Rieu! Jego kinowy koncert urodzinowy „70 lat młodości”  bije wszelkie rekordy frekwencyjne. Również w Złotoryi, wczorajszy pokaz koncertu cieszył się bardzo dużym powodzeniem i oglądany był na dwóch salach Kina Aurum.

Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprosił widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki.

Maestro skończył właśnie 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowiedział o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadził też po swoim niezwykłym domu. Przypomniał również fragmenty swoich najwspanialszych koncertów. Ich wybór okazał się dla Maestra trudny. „To zadanie było wręcz niemożliwe do wykonania – powiedział – ale ja zawsze wybieram te utwory, które w danym momencie poruszają moje serce. Mam nadzieję, że poruszą one i Wasze”.

„André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawierał najważniejsze muzyczne momenty, wybrane przez samego mistrza, z jego dotychczasowej kariery. Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierały widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez mistrza, odwiedziliśmy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.

 

Przeczytaj także

2020-06-02 Z kronik ZOKiR-u - cz. 13

2020-06-01 Dzień Dziecka

2020-05-29 ZOKiR poleca+ #zostańwdomu

2020-05-28 Dni Złotoryi 2018

2020-05-27 Konkurs na zdjęcie do korowodu

Nadchodzące wydarzenia