2019-05-07 Praskie marzenia koncertowe

„Muzyka łagodzi obyczaje, ale także nie ma granic” – jak powiedział Andre Rieu podczas koncertu w Pradze 3 maja 2019 r. O tym, że to prawda przekonali się niektórzy uczestnicy retransmisji jego widowisk w sali widowiskowej ZOKiR, którzy postanowili przekuć ideę w czyn, biorąc udział w wyprawie do Pragi - stolicy Czech. Tam bowiem zawitał, wraz ze swoją niepowtarzalną Orkiestrą Johanna Straussa, wirtuoz skrzypiec, dyrygent i wielki pasjonat muzyki, niezwykły człowiek Andre Rieu, pochodzący z Maastricht w Holandii.

Pomysł organizacji wyjazdu zrodził się w lipcu ubiegłego roku za sprawą dyrektora ośrodka kultury, któremu zamarzył się osobisty udział w spektakularnym wydarzeniu, jakim jest każdy koncert Andre Rieu i jego wspaniałych muzyków. Początkowo projekt dotyczył małej grupy entuzjastów, aby wkrótce dojść do aż 49 uczestników. Wyprawa okazała się sukcesem organizacyjnym łączącym możliwość obejrzenia wielu atrakcji turystycznych Pragi, posmakowania kuchni naszych południowych sąsiadów, rejsu statkiem po Wełtawie i wielkiej uczty duchowej, którą był koncert artystów w hali Arena O2. Była to zapewne najliczniejsza grupa Polaków na koncercie zagranicznym Andre Rieu.

Wielką wartością dodaną tej podróży była starannie przygotowana i zrealizowana opieka Pani Grażyny Staronki, licencjonowanego przewodnika turystycznego, która nieustannie zabawiała grupę licznymi anegdotami, żartami oraz informacjami, stanowiąc niewyczerpaną skarbnice wiedzy o zabytkach, historii, mentalności i upodobaniach Czechów. Bezpieczną i wygodną podróż zapewnił wycieczkowiczom lokalny przewoźnik Pan Robert Nocuń.

Uczestnicy wyjazdu już dziś deklarują udział w następnej wyprawie śladami kultury i sztuki.

Przeczytaj także

2019-05-23 Śpiąca Królewna

2019-05-21 Korowód - informacja

2019-05-11 Złota Wstęga Kaczawy

2019-05-10 Piękno drzemiące w wulkanach - wystawa

2019-04-29 UWAGA ZMIANA!

Nadchodzące wydarzenia